БЛАГОДІЙНІСТЬ БУЛА І ЗАЛИШАТИМЕТЬСЯ РЕАЛЬНОЮ СПРАВОЮ

Благодійність завжди була і залишатиметься реальною справою — добровільною безкорисливою матеріальною, фінансовою, організаційною чи якоюсь іншою допомогою людині, котра такої допомоги потребує. Не даремно серед народу є твердження, що благодійність є найбільшим виявом гуманності. Гуманність — це здатність однієї людини ставитися по-людськи до іншої. Ця здатність виявляється багато в чому, наприклад, у чуйності, повазі, любові до інших, умінні співпереживати їм, прощати їхні людські недоліки й вади. Гадаю, до переліку цих виявів беззастережно може бути віднесена й благодійність, адже безсумнівним можна вважати те, що гуманній людині конче має бути притаманна здатність робити добро іншим, яку й називають благодійністю.

Не просто поспівчувати, не просто любити, не просто бути добрим, а, відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим! Ось насправді людяний і людський крок. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобуваються на щиру шану й пам’ять. Так, в народній пам’яті «золотими літерами» записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя людей. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються: якщо не в людській пам’яті, то на скрижалях Небесного Отця записана кожна справді людська справа…

Саме благодійність є вершинним виявом гуманності. Аргументом на користь цього твердження є щонайменше те, що благодійність завжди є реальною справою — добровільною безкорисливою. Безсумнівним можна вважати те, що гуманній людині конче має бути притаманна здатність робити добро іншим. Благодійність – це не спосіб отримати, це спосіб віддати. Таке розуміння сутності благодійності й стверджує, що саме ця здатність людської натури є найвищим виявом людського в цій натурі.

Підсумовуючи все вищесказане, можна з упевненістю стверджувати: благодійність дійсно є найбільшим виявом гуманності, бо саме завдяки цій людській здатності — безкорисливо прийти на допомогу іншим — у цьому світі не зникає добро.

Правління МБО «Козацький фонд «Альбатрос»